Ohlasy účastníků Měsíční muzikantské výzvy

Každá erudovaně podaná výuka má dozajista smysl. Musím se přiznat, že nejsem ten typ, který poctivě všechno přehraje, ale i tak si vždy něco odnesu. V „Karolíně“ jsem zaznamenal jednoduché přehození z akordu Ami na Hmi7. Sice nám v Hmi7 chybí kvinta, ale tu si ucho domyslí. Až mě zdravě štve, že jsem na tuto možnost nepřišel sám. Už se těším, až tuto „fintu“ použiji i v jiném válu. Pro kytaristy naší hudební skupiny to byl pravděpodobně malý krok, ale za sebe musím konstatovat, že měl Ondra obuty sedmimílové boty.

Ja osobne povazujem tuto vyzvu za ten najlepsi material, co som mal moznost zatial pouzivat. Paci sa mi celkova koncepcia, teda ze je tam nielen solo, ale aj podohravky a rozne cvicenia (z nich su super dvojhmaty v roznych poziciach).

Moj momentalny focus je okrem zlepsovania techniky improvizacia. Casto krat si zoberiem iba kusok sola, napr. jeden vers, ci dokonca iba takt, a prechadzam solo od jednoducheho k zlozitemu, ucim sa zdobit melodiu. Pamatam si, ze pri zlatej rybke som takto stravil s jednym taktom 2 hodiny :-D, a tvoje solo ma inspirovalo skusat rozne moznosti ako ozdobit dany kusok melodie. Licky ktore si vybral sa vyborne hodia na zdobenie hluchych miest a uz ich pouzivam aj pri improvizacii.

Rad by som dal nejaky navrh na zlepsenie, ale aj napriek tomu ze som s tym materialom stravil desiatky hodin, tak fakt nemam nic co by som zlepsil. Vyhrali ste sa s tym a je to poznat. Dik ;)

Ondro, ano pomáhá. Jsem začátečník na mandolínu a MMV mě konečně donutila denně alespoň hodinku cvičit. Ten měsíc mám na to, abych zvládl akordy, které ty používáš a sóla (někdy ty jednodušší, ale třeba v Rybce jsem se naučil refrén ve složitějším sóle, protože se mě tam líbili ty dvouzvuky.) Mám naučené nějaké ty licky, prostě je to super. Dal jsem odkaz MMV dalším 2 kolegům a tak máme možnost si to co jsme se sami naučili, si společně zahrát. Považuji to za úspěšný projekt, takže za mě SUPER.

Mně MMV pomáhá s motivací cvičit něco nového. Licky, které se mi líbí se snažím použít i jinde. V pomalém tempu to za měsíc zvládnu s audionahrávkou, tak se stále vracím i k předchozím dílům a snažím se zrychlit. Za mne díky a těším se na další..

Je to bezva , používám materiály skoro každý den a mám radost když alespoň něco z toho zvládnu – že mě to zní někdy skoro jako z nahrávek. Velká motivace .

Ahojda Ondro, :-) já jsem se naučil na kytaru Karolínu, moc pěkná písnička a předtím jsem ji vůbec neznal, umím ji už na kytaru zahrát a zazpívat celou zpaměti a teď ji všude hraju :-) a zjistil jsem, že ji v hospodě nikdo nezná, ale už ji pomalu začínají znát…

 

Komentáře pocházejí z diskuze v uzavřené skupině “Měsíční muzikantská výzva” na Facebooku, kde si navzájem pomáháme radou, sdílením zkušeností a vlastních pokroků s písněmi probíranými v rámci MMV. I vy se můžete stát členem této skupiny. Stačí se zapojit do programu zde.