Odpovědi na nejčastější otázky zájemců o dílny ATAmusic

Je dílna vhodná pro úplné začátečníky?

Naše dílny jsou vhodné pro všechny úrovně žáků a v žádném případě se nemusíš bát své nedostatečnosti. Na programu jsou kromě skupinové výuky také individuální lekce, kde se lektor věnuje potřebám každého žáka zvlášť. Výjimkou je dílna Bluegrass Vegas, jejíž hlavní náplní je souhra s dalšími muzikanty a proto je určena pro účastníky, kteří aspoň v základech svůj nástroj ovládají (umí hrát doprovod, udrží rytmus a dovedou hrát i potichu).

Můžu s sebou vzít doprovod?

Na Bluegrass Wellness s tím počítáme. Při účasti na ostatních dílnách rezervujeme ubytovací kapacitu přednostně hudebníkům. Pokud chceš určitě přijet s doprovodem, je jistější zvolit v přihlášce ubytování vlastní. Stravování na dílně je samozřejmě možné i pro neubytované (i pro doprovod). Na některých dílnách bývá muzikantů méně, šance ubytovat doprovod je tedy vyšší. V případě zájmu se prosím ozvi emailem a probereme kapacitní možnosti v danou chvíli pro konkrétní dílnu.

Kapacita je plná, mám smůlu?

Přihlas se e-mailem jako náhradník, třeba se někdo odhlásí. Nebo mrkni na další dílny.

Jak probíhá den na dílně?

Každá dílna má trochu jiný program dle svého zaměření, ale v principu se program skládá ze skupinových přednášek a skupinových lekcí, individuálních lekcí (na které mají přístup všichni ostatní v roli tichých pozorovatelů – tím se učí všichni ode všech), nácviku na vystoupení, koncertů kapel a lektorů a večerních jam sessionů. Podrobnější program se dozvíš před dílnou.

Jak se mám na dílnu připravit?

To záleží na Tvém očekávání. Nemusíš se chystat nijak a přijet nasávat střípky informací, atmosféru a aktivně relaxovat. Pokud máš hudební ambice, připrav si otázky na individuální lekce, přivez si sešit, nahrávátko, případně kameru a vše si zaznamenávej pro pozdější domácí cvičení. Pokud chceš přijet hlavně kvůli jamování a kamarádům, před dílnou se akorát pořádně vyspi, kávy bude na místě dost.